
Johan Cruijff Court Namakgale feestelijk geopend door Guus Hiddink
Wat een dag! Na 2,5 jaar hard werken konden we eindelijk het Johan Cruijff Court in Namakgale officieel openen. En dat gebeurde niet zomaar… niemand minder dan Guus Hiddink knipte het lint door!
Voor de hele community is dit een enorme mijlpaal. Op het Court kan natuurlijk volop gevoetbald worden, maar ook volleybal en basketbal krijgen hier alle ruimte. En dat betekent: nóg meer plezier, nóg meer beweging. En vooral: samen sporten.
Bambanani bouwde al een prachtig centrum voor mensen met een beperking, en met dit Court komt daar een extra dimensie bij. Want hier sporten niet alleen de kinderen van onze scholen en de teams uit de Bambanani Soccer League, ook onze ‘disabled learners’ doen volop mee. Of je nu loopt, in een rolstoel zit of extra begeleiding nodig hebt: iedereen hoort erbij en kan meedoen. Precies waar Bambanani voor staat.
Een enorme dankjewel aan de Johan Cruyff Foundation, de AFAS Foundation, onze geweldige collega’s in Zuid-Afrika en iedereen die dit mogelijk maakte.
Baie dankie ❤️
Andere interessante artikelen

De eerste oplevering van 2025
Op vrijdag 6 juni was het zover: de Mankoko school in Mashishimale opende de deuren van het gloednieuwe schoolgebouw. Eerst namen de kinderen van 4 en 5 jaar een kijkje in hun nieuwe klas. De stralende kindergezichtjes zeiden al genoeg. Er werd gezongen, er werd gelachen en heel belangrijk: de sleutel werd officieel overgedragen. Hiermee was voor Bambanani het eerste opgeleverde project van 2025 een feit.

Thabelang bijna klaar!
Wat een mijlpaal! De nieuwbouw van Thabelang Disabled Centre nadert haar voltooiing. Er is keihard gewerkt en dat is te zien en te voelen. Achter de schermen gebeurde nóg meer dan de foto’s laten zien.

Het WE-Support Charity Dinner
‘Een fantastische, culinaire avond. Een echte ervaring!’ Dat was een veelgehoorde reactie op de avond van 20 juni. Die dag vond namelijk de twaalfde editie plaats van het WE-support Charity Dinner, bij i-team Global. Even wat cijfertjes op een rij: meerdere driesterrenchefs maakten zes culinaire kunstwerken voor 200 gasten. En er werden ook wijnen geschonken die perfect bij de smaken van de gerechten pasten.

Graduation parties zijn de leukste!
December is altijd een bijzondere maand bij de Bambanani-kindcentra. Dan zwaaien we namelijk een grote groep kinderen uit: zo’n 20 tot 25 procent stroomt door naar het basisonderwijs. En geloof ons… dat voelt als een enorme kers op de taart!


